Skip to content

Naprawa uszkodzeń szyb czołowych

Mam wieloletnie doświadczenie w branży szyb samochodowych. Specjalizuję się w naprawie uszkodzeń szyb przednich. Wykonuję naprawy uszkodzeń szyb czołowych o różnej postaci i wielkości nieprzekraczającej średnicy monety 5 złotowej.

Najczęściej spotykanymi postaciami uszkodzeń są:

  • okrągłe oczko (tzw bycze oko – ang. bull eye), lub połowa oczka,
  • pęknięcie gwiazdkowe zwane często pajączkiem,
  • mikropęknięcia będące kombinacją w/w uszkodzeń.
Naprawa uszkodzeń szyb czołowych
Naprawa uszkodzeń szyb czołowych

Należy zaznaczyć, że najwyższą jakość naprawy uszkodzeń szyby przedniej uzyskuje się wówczas, gdy uszkodzenie naprawianie jest jak najszybciej, aby nie uległo zabrudzeniu i nie powiększyło się wskutek jazdy, zmian temperatur i drgań pojazdu. Zalecam zawsze zaklejenie powstałego uszkodzenia np. taśmą biurową klejącą, aby odseparować usterkę od zanieczyszczeń.

W największym uproszczeniu naprawa polega na usunięciu z uszkodzenia powietrza, a następnie wstrzyknięciu pod ciśnieniem specjalnych żywic światłoutwardzalnych i naświetleniu naprawianego miejsca lampą emitującą ultrafiolet w podpaśmie UVA.

Stosuję żywice wyłącznie renomowanych producentów (amerykańskie – firm Glass Technology oraz GlasWeld- oraz niemieckie – PMA). Posiadam również najnowszą lampę UVA firmy GlasWeld, w której źródłem światła są diody LED.

Naprawiam również krótkie i świeże pęknięcia wzdłużne o długości nie większej niż 20cm. W takim przypadku konieczne jest również jak najszybsze wykonanie naprawy oraz zaklejenie pęknięcia taśmą klejącą. Wymagane jest również, aby pęknięcie miało widoczną przyczynę zewnętrzną, np. ślad po uderzeniu kamyka, nie występowało w obszarze nadmuchu ciepłego powietrza w kabinie. Konieczny jest także dobry dostęp do krawędzi szyby.

Wielką zaletą napraw uszkodzeń szyb jest wzmocnienie szyby w miejscu usterki zapobiegające powiększeniu uszkodzenia, przez co wymiana szyby nie jest konieczna. Po naprawie zostaje z reguły niewielki ślad. Uszkodzenia w polu widzenia kierowcy naprawiam specjalną, barwioną żywicą, aby ślad po naprawie był jak najmniej widoczny.

Dołącz do licznego grona klientów zadowolonych z naszych usług.